Zamnknij

Radoscteatrujp.pl

Radoscteatrujp.pl
single page image

O mnie

Moja Historia

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz tego dokonać”

Walt Disney

Nauczycielka języka polskiego, instruktorka teatralna i animatorka kultury.

Ukończyłam filologię polską i animację społeczno-kulturalną na Uniwersytecie Warszawskim oraz roczne podyplomowe studia w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Nie przestaję się kształcić. Obecnie jestem studentką studiów podyplomowych „Pedagogika teatru”, które powstały jako wspólny projekt Instytutu Kultury Polskiej UW oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Wiedzę teoretyczną łączę z praktyką. Jestem nauczycielką języka polskiego w SP nr 314 im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie, w której prowadzę także koło teatralne. 

Jestem instruktorką grupy teatralnej dla dzieci i młodzieży w Teatrze Polskim – „Harmider”. Tegoroczny rok pracy zakończyliśmy spektaklem „Nakupenda”, który zagraliśmy dwukrotnie – na scenie kameralnej Teatru Polskiego oraz w Teatrze Młyn.

W tym sezonie prowadziłam również grupę teatralną w Klubie Filary, z którą wystawiliśmy spektakl „Strasznie złe”.

Pracowałam w Białołęckim Ośrodku Kultury, gdzie przygotowywałam animacje, gry i zabawy dla dzieci podczas zajęć „Wychodzę z rodzicami”.  Przez długi czas pod moją opieką były również animacje teatralne wg autorskiego scenariusza w cyklu „Scena małego widza”, a także wakacyjne animacje „Lato tuż oBOK”.

Swoje doświadczenie instruktorskie zdobywałam m. in. w „Broadway Musical School” (od 2015 roku, początek powstania szkoły). Poza prowadzeniem stałych warsztatów, przygotowywałam aktorsko dzieci i młodzież do musicali granych w Teatrze Palladium („Saturday”, 08.06.2018; „Cudowne Marzenia”, 13.06.2017; „Bitwa o Broadway”, 16.06.2016).

Przygodę z teatrem rozpoczęłam od teatru akademickiego przy UW, gdzie występowałam w spektaklach i fuzjach artystycznych. Również wtedy napisałam swój pierwszy scenariusz spektaklu poetyckiego – „Ktoś tutaj był…”, a później go wyreżyserowałam. Spektakl ten był wielokrotnie grany w warszawskich teatrach i ośrodkach kultury (m. in. Teatr Ochota, Piwnica na Wójtowskiej, DK Śródmieście, DK Dorożkarnia, Służewski Dom Kultury). Zdobył także główną nagrodę na II Festiwalu Teatrów Studenckich START, na którym w kolejnej edycji byłam jurorką (obok Lecha Śliwonika i Leszka Mądzika).

Pokochałam teatr. Zapragnęłam nie tylko grać na scenie, ale także go tworzyć. Nawiązałam współpracę z Teatrem Oratorium, w którym wystawiłam dotychczasowo swoje trzy autorskie spektakle: „Betlejem jest blisko…”, „Przyjdź, dotknij tej rany” oraz „Żyję, by być szczęśliwy, czyli krótka opowieść o szczęściu”, który powstał w ramach międzypokoleniowego projektu teatralnego.

Doświadczenie warsztatowe zdobywałam też w Centrum Myśli Jana Pawła II, prowadząc zajęcia dla stypendystów i wolontariuszy tej instytucji. Prowadziłam warsztaty teatralne w różnego rodzaju szkołach, świetlicach środowiskowych, przedszkolach i innych placówkach kulturalno-oświatowych.

Przez długi czas byłam wolontariuszką w lokalnej telewizji internetowej GTV Twoja okolica. Odbyłam też staż w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Dziale Promocji i Kontaktów z Mediami. 

Ukończyłam wiele kursów i szkoleń, m.in.: Lekcja Teatru zorganizowany przez Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie; TEREN EDU 5 – cykl warsztatów opartych na metodach pedagogiczno-teatralnych odnoszących się do repertuaru TR Warszawa; Jak uczyć przez sztukę? Muzeum Sztuki Nowoczesnej; „Jak rozmawiać o pracy z młodzieżą?” – Stowarzyszenie Pedagogów Teatru; Szkoła Edukacji – warsztaty z dr Peterm Liljedahlem przedstawiające metodę Myślącej klasy; Kreatywne zabawy dla nauczycieli – Pracownia z Oknem na Świat; Metoda projektu w pracy z uczniami; Techniki zwiększania kreatywności w pracy z klasą; Animator czasu wolnego wszystkich grup wiekowych; Wychowawca Wypoczynku; Animator zabaw dla dzieci.

Do swoich sukcesów pragnę również dopisać wygraną w konkursie Samorządu Uczniowskiego SP nr 314 pt. „Najbardziej wyraziste belfrowskie osobowości” w kategoriach „Nauczyciel pozytywnie zakręcony”, „Nauczyciel niespodzianka”, „Serce na dłoni” (r. szk. 2017/2018).

Przez lata zdobywałam i wzbogacałam wiedzę, oscylowałam między teatrem, a literaturą; próbowałam, doświadczałam i poszukiwałam. Dzisiaj jest Radość Teatru.