Zamnknij

Radoscteatrujp.pl

Radoscteatrujp.pl
single page image

Po co?

Po co?

Warsztaty scenopisarskie rozwijają kreatywność, wykształcają umiejętność dobrego opowiadania, uczą wnikliwego obserwowania otaczającej nas rzeczywistości. 

Zajęcia teatralne to szczególna forma aktywności i ekspresji twórczej. Wpływają korzystnie na wszechstronny rozwój uczestników, pomagają odkryć własne możliwości. Rozwijają podstawowe narzędzia aktorskie – ciało, głos, emocje i wyobraźnię. Kształcą swobodę i otwartość w kontaktach z innymi. Uczą pewności siebie, nazywania i okazywania emocji, rozwijają kreatywność, uruchamiają wrażliwość. Pokazują jak czytać i interpretować literaturę. Integrują grupę i kształcą umiejętność pracy w zespole. Są pretekstem do dyskusji o sprawach naprawdę istotnych.   

Na zajęciach wykorzystywane są gry i zabawy teatralno-aktorskie; ćwiczenia integrujące grupę, rozwijające kreatywność i wyobraźnię; ćwiczenia i zabawy improwizacyjne; ćwiczenia ze świadomości ciała i ruchu scenicznego; metody aktywizujące; metody z repertuaru pedagogiki zabawy i pedagogiki przeżyć; techniki i strategie animacyjne; metody pracy nad postacią; elementy zajęć z emisji głosu i techniki mowy; elementy zajęć z analizy i interpretacji tekstów.

Najważniejsza jest radość tworzenia. Zajęcia są pełne radości, dynamizmu i energii, a w uczestnikach wytwarza się całe mnóstwo endorfin.